Порошенку не сподобалась ідея Зеленського давати українські паспорти росіянам: «вони його приймуть усі 140 мільйонів»

Чинний президент Петро Порошенко не згодний з ідеєю майбутнього глави держави Володимира Зеленського видавати паспорти України росіянам, бо, на його думку, отримати українське громадянство захочуть усі громадяни РФ.
Про це Порошенко заявив під час виступу в Українському католицькому університеті у Львові.

«Ми ніколи більше не повернемося до Росії. І ми не будемо сприймати, що хтось зараз буде росіянам надавати святе українське громадянство. Бо вони його приймуть усі 140 мільйонів, бо в нас краще. Але ми не дамо нікому загубити Україну, бо українське громадянство це є висока честь. І ми нікому не дамо можливості, щоби нас купили за газ. Бо головне, що вони зараз намагаються запропонувати — що в Україні буде дешевший газ», — сказав чинний президент.

Нагадаємо, Володимир Зеленський у відповідь на ідею президента РФ Володимира Путіна про видачу російських паспортів усім українцям, заявив, що Росії не варто даремно витрачати час на спроби спокусити громадян України паспортами РФ. Зеленський зазначив, що Україна, своєю чергою, готова видавати паспорт усім росіянам, які цього захочуть.

  • 28 квітня президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ думає над наданням російського громадянства за спрощеною процедурою всім українцям, а не лише жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей.
  • 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.
  • 25 квітня в українському уряді повідомили, що Росія готується провести верифікацію пенсіонерів Донбасу та внести їх до переліку отримувачів пенсійних виплат.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самоназваних «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.
  • На заклик України Радбез ООН 25 квітня зібралось на екстрене засідання через видачу російських паспортів жителям окупованого Донбасу, але там не ухвалили жодного рішення.