Політв’язень Едем Бекіров, якому загрожує цукрова кома, збирається оголосити голодування

Український політв’язень Едем Бекіров, у якого поганий стан здоров’я, має намір оголосити голодування. Про це повідомив його адвокат Іслям Веліляєв в Facebook.

«26 квітня 2019 року в ході судового засідання у Верховному Суді Республіки Крим мій підзахисний Бекіров Едем заявив про намір оголосити голодування. Що довело мого підзахисного до такого ризикованого кроку? Без того страждає діабетом, хворобою серця, інвалід першої групи, у якого, крім усього іншого, ампутована права нога. Причиною тому стало різке погіршення здоров’я Едем ага Бекірова. До цього призвело, по суті, неправомірна поведінка співробітників СІЗО», — заявив адвокат.

Він також додав, що співробітники медчастини СІЗО, де перебуває політв’язень, понад десять днів колють йому інсулін, не вимірюючи рівень цукру в крові.

«Родичі неодноразово намагалися передати експрес-тести для вимірювання цукру, проте співробітники медичної частини СІЗО всіляко їх не приймають під різними приводами. Це може призвести до незворотних наслідків, аж до летального результату. За останньої моєї зустрічі з Едем його обличчя було набрякле, покрите бурими плямами. Він насилу пересувався, його мучить задишка, постійні болі в лівій стороні грудей «, — розповів Іслям Веліляєв.

Адвокат додав, що голодування Бекіров може просто не витримати.

Раніше і. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун повідомила, що Едем Бекіров понад тиждень не отримує медикаментів, через що може впасти в «цукрову кому».